Medical health care
To make your life longer and better

nízka bielych krviniek: príčiny, príznaky a liečbanízka bielych krviniek: —

pokles počtu bielych krviniek ako normálnu úroveň je tak nízka, bielych krviniek. leukopénia je lekársky termín používaný pre malé biele krviniek. bielych krviniek pohybovať po celom tele a bojuje proti infekcii, pričom poskytuje imunitu organizmu.

bielych krviniek hrá významnú úlohu v poskytovaní odolnosť k telu. Hlavnou zložkou imunitný systém ľudského organizmu je bielych krviniek. keď bielych krviniek v tele je znížená a nemôže bojovať proti infekcii. AIDS u pacientov s nízkym bielych krviniek, a to je dôvod, prečo budú mať ťažkou infekciou.

zápalové príznaky, ako je sčervenanie, opuch, kašeľ, horúčka atď rozvíja. tak lekárske lekárskej pomoci, je nevyhnutné aj pre drobné infekciu.

neutropénia je termín používaný na označenie znížil počet neutrophils. neutrophils sú súčasťou biele krvné bunky, čo vedie k nízkej bielych krviniek.

normálne rozmedzí bielych krviniek v tele je 7000 až 11000 buniek na kubický mm krvi. nízka bielych krviniek nižší ako 5000 buniek / cm možno povedať, ako málo bielych krviniek.

biele krvinky majú rôzne komponenty bunky, ktorý tiež určuje nízke biele krviniek. Pokles v jednom z bunkovej komponenty vedie ik nízke bielych krviniek. laboratórny test určuje počet buniek v danej krvná vzorka.


normálne biely krvný obraz u dospelých: —

* Celkový biely krvný obraz: 4000 až 11, ooo / UL
* Lymfocyty: 22 až 44%
* Monocyty: 0 – 8%
* Neutrophils: 40 – 70%
* Eosinophils: 0 – 4%
* Basophils: 0 – 1%


príčiny nízkej bielych krviniek: —

* Zmenené funkcie kostnej drene, pretože vírusovej infekcie,
* Vrodenými poruchami
* Metastatického karcinómu
* Autoimúnne poruchy
* Potlačení imunita
* Niektoré lieky tiež spôsobuje nízka bielych krviniek.
* Ťažké alergické reakcie
* Anémia
* Chemoterapie pri liečbe rakoviny,
* Steroidy,
* Lieky ako sú antibiotiká,
* Imunitná deficiencie porucha
* HIV infekcie
* Ničenie krvných buniek sleziny
* Parazitárnych chorôb
* Radiačná terapiu
* Avitaminóza poruchy


fakty o málo bielych krviniek: —

nízky biely krvný obraz je jasný ukazovateľ klesol imunitný úrovni v tele. ďalšie diagnostické testy, ako napríklad x lúč, ultrazvuk scan, biopsia sa vykonáva pre posúdenie stavu sleziny a kostnej drene.


opatrenia, aby zabránila infekcii: –

pacientov s nízkym biely krvný obraz by mal dodržiavať preventívne opatrenia, aby sa zabránilo infekcii nosia masky, vyhnúť sa kontaktu s nakazenou osobou, a on by si mal byť vedomý prenosných chorôb atď praxi hygienické opatrenia, aby sa zabránilo infekcii a ochrane zdravia.


zaobchádzania s nízkou biely krvný obraz: —

nízky biely krvný obraz je liečená uľaví od skutočných príčin. starostlivé diagnostike pomáha pri hodnotení stavu ochorenia a liečba je podľa požiadavky. niektorých potravín a zložiek potravín pomáha ovládanie nízkych bielych krviniek.

lekári predpísať lieky, aby sa zabránilo nízke biele krvinky a na zabránenie špecifické infekcie.

špecifických potravín, ako sú cesnak, ustrice, roštěná, cukety sú užitočné pre posilnenie imunitného systému tela a tieto potraviny príjem znižuje riziko nízke biely krvný obraz. ovocia a zeleniny je dobré pre zdravie.

Read this article in English